RESTAURANTS IN LATVIA

HOTELS IN LATVIA

LVRA LOGO LV

 

A new board is elected at the general meeting of LVRA members.
Change of LVRA president

On 3rd of March, 2022, the Latvian Hotel and Restaurant Association’s (LVRA) Annual General Meeting of Members was held, within the framework of which an overview of what was accomplished in year 2022 was presented and the main directions of activity for year 2023 were presented. One of the main agenda items was the election of a new board.

For the next 2 years, the LVRA board will consist of: Andris Kalninš (Riga Islande Hotel), Rita Auziņa (AS LIDO), Ruslans Jamčinksis (Monika Centrum Hotel), Ēriks Lingebērziņš (Turība University), Ainars Melders (hotel Vecgulbenes muiža)), Jānis Priede (Radisson Blu Latvija Conference&SPA Hotel), Dace Šķēle (Hotel Jūrmala Spa), Valdis Vanadziņš (Pullman Riga Old Town Hotel) and Inese Zača (Mogotel Hotel Group).

Read more...

1.2.2.1/16/A/010 Tūrisma un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un nodarbināto produktivitātes apmācību projekts

 

janis2

 

Cienījamie LVRA biedri un nozarē strādājošie!

Kā zināms, mūsdienu mainīgās situācijas dēļ un dažādu ģeopolitisko notikumu rezultātā viesnīcu un restorānu industrija pēdējos gados piedzīvojusi milzīgu satricinājumus, daudzos gadījumos esot pat uz izdzīvošanas robežas. Arī šis, 2023.gads, paredzams visai sarežģīts daudziem uzņēmumiem, tomēr, laikam ejot, mēs arvien esam spējuši pielāgoties straujajai apstākļu maiņai un saglabāt nozares vadošos spēlētājus un radušies jauni industrijas pārstāvji, kas veiksmīgi startē šajos apstākļos.

Arvien strādājām pie labākajām stratēģijām veiksmīgas uzņēmējdarbības uzturēšanai gan katrs atsevišķi, gan visi kopā nozares mērogā. To ir pierādījuši atsevišķi uzņēmumi, kas sekmīgi atraduši savas nišas, piemēram, viesnīcas, kas parādīja nozīmīgu apgrozījuma pieaugumu, salīdzinot ar iepriekšējiem periodiem, pat atvēruši savus uzņēmumus citās valstīs, un arī ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, kurus droši varam uzskatīt par daļu no pilsētas kultūras identitātes, kas spēlē nozīmīgu lomu pilsētas dzīves kvalitātes nodrošināšanā. Tūrisma nozare ir viena no nozarēm, kas nodarbina visvairāk cilvēku, tādējādi realizējot arī sociālo funkciju, jo liela daļa tajā nodarbināto ir mazkvalificētais darbaspēks.

Mēs, nozarē strādājošie, esam apņēmības pilni turpināt augt un attīstīties ar vēl lielāku sparu, jo ticam, ka šis gads būs sekmīgāks nekā pērnais - 2023.gadā spēsim sasniegt un pārsniegt 2019.gada rādītājus. Kopīgi nozares asociācijām jāprot pārliecināt politiķi, ka samazinot PVN likmi ēdināšanas nozarē, dosim iespēju atdzimt un nostiprināties restorānu nozarei, pirms izcīnam Michelin zvaigznes mūsu restorāniem, jāatrod efektīvākā mārketingam paredzēto līdzekļu investēšana, jāapgūst kopīga valoda ar RITA un Rīgas Domi Rīgas Tūrisma nodevas efektīvai investēšanai tūristiem atraktīvas vides radīšanai mūsu galvaspilsētā, tūrisma nozarei jāizdara produktīvs spiediens uz Rīgas Domi, lai Rīga atgūst zaudētās pozīcijas Baltijas valstu galvaspilsētu sāncensībā, tad varam cerēt uz arvien lielāku ārvalstu tūristu skaitu un attiecīgi arī labākiem apgrozījuma rādītājiem, lai mēs varētu vairāk atvēlēt līdzekļus personāla apmācībai dažādos līmeņos - gan vadībā, gan apkalpojošā personāla kvalifikācijas celšanā, kur ERAF atbalsts noņem milzīgu finanšu un organizatorisko nastu no mūsu pleciem.

Lielāka ikkatra zīmola atpazīstamība ir iespējama, jo iegūtā pieredze krīzes apstākļos, ļaus mums būt vēl prasmīgākiem gan jaunu klientu piesaistē, gan inovatīvu pakalpojumu attīstībā, gan situācijās, kad izveidosies jauni izaicinājumi.Vēlu visiem, lai mācību procesi rit raiti un produktīvi, palīdzot mums atgūt stabilitāti un kaldināt jaunus sasniegumus!

Jānis Naglis, LVRA prezidents

Read more...

1.2.2.1/16/A/010 Tūrisma un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un nodarbināto produktivitātes apmācību projekts

Aprites ekonomika paver jaunas iespējas ceļā uz ilgtspējīgas attīstības domāšanu, kur vērts laicīgi apsvērt attiecīgās apmācības

eco vide

Arvien biežāk sabiedrībā tiek runāts par ilgtspējīgas attīstības domāšanu, vairums uzņēmumu to arī ir sākuši realizēt. Ilgtspējīga attīstība bieži vien tiek apzīmēta kā vides ietekmes, sociālās labklājības un pārvaldības principu ievērošana jeb ESG (Environment, Social, Governance). Viens no resursu patēriņa samazināšanas rīkiem ir, tā sauktā, aprites ekonomika, kas vienlaikus arī paver jaunas iespējas.

Aprites ekonomika ir viens no pamatprincipiem, kas varētu atbalstīt Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) izvirzīto ilgtspējas mērķu (Sustainable Development Goals) sasniegšanu, lai pietuvotos klimata neitralitātes mērķiem līdz 2050. gadam. Lai notiktu pāreja uz aprites ekonomiku, nepieciešams resursu lietošanas samazinājums, produktu dzīvescikla pagarinājums, atkārtota un dalīta lietošana, pārstrāde.

Varētu iedalīt vairākus aprites ekonomikas realizēšanas modeļus - ilglietojuma preču ražošana, preces nodošana lietošanā, piedāvājot nomas vai dalītās lietošanas pakalpojumu, atkārtota izejmateriālu izmantošana un preces savākšana un atkārtota pārdošana. Aprites ekonomikas biznesa modeļi nosaka to, kā organizācija veido, izplata un gūst labumu no preču un pakalpojumu pārdošanas, vienlaikus minimizējot savu ietekmi uz vidi.

Šāda pieeja uzskatāmi parāda, ka ilgtspējīgas un aprites ekonomikas principi ir jābalsta uz uzņēmuma vērtībām, spēju radīt inovatīvu risinājumu, kas uzrunās klientus un būs videi draudzīgs, kā arī uz prasmi veiksmīgi pozicionēt savu produktu, tajā skaitā izglītojot plašāku sabiedrību par ilgtspējas nozīmi savā biznesā. Būs jāapsver apjomīgu uzņēmuma darbinieku domāšanas un darba paradumu maiņu, kas iekļaus vairākkārtīgas dažāda līmeņa apmācības.

Avots: www.orients.lv

Read more...

Can automation be the answer to staff shortage?

With the COVID crisis, some trends have become rooted in our habits, and new needs have emerged, including in the hospitality business. Among them: the surge in demand for automation. Initiated to reduce the risk of contagion  between humans, the digitalisation of some services such as online check-in/out – to name one – enabled travellers to feel safe and to keep traveling, while it has also empowered hoteliers, allowing them to maintain a certain level of business during the crisis, but also reallocate their human resources to higher value-added tasks.

Now with the labour shortage the hospitality industry is currently facing, and the inherent increase in salaries to attract & retain employees: could automation be an effective answer?

D-EDGE Hospitality Solutions shares some thoughts on how automation
can help facing staff shortage on their blog here