12.12.2014 

Jūrmala 2015. gada pirmajā ceturksnī
piedalīsies 11 ārvalstu tūrisma izstādēs

Jūrmalas pilsēta 2015. gada pirmajos trīs mēnešos piedalīsies tūrisma izstādēs ārvalstīs. Dalība izstādēs norisināsies projekta „Jūrmalas kūrortpilsētas dalība ārvalstu starptautiskajās tūrisma izstādēs, gadatirgos un konferencēs – 2015” ietvaros.

Projekta ietvaros plānotās 11 tūrisma izstādes notiks no 2015. gada janvāra līdz martam Jūrmalas tūrisma stratēģiskajos ārvalstu mērķtirgos – Krievijā, Norvēģijā, Vācijā, Somijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā. Šogad tradicionālo tūrisma izstāžu sarakstu ir papildinājušas vairākas tūrisma izstādes dažādās Norvēģijas pilsētās, kurās tiks popularizēti Jūrmalas kūrorta resursi, kā arī dibināti kontakti ar tūrisma profesionāļiem. 

Подробнее...

 Jūrmalas pilsētas dome ar uzņēmējiem veiksmīgi noslēdza dalību 2014.gada tūrisma izstādēs un gadatirgos ārvalstīs

 Tūrisms ir viena no svarīgākajām nozarēm Jūrmalā un Latvijā. Ik gadu pašvaldības sadarbībā ar vietējiem tūrisma uzņēmējiem īsteno virkni aktivitāšu, lai attīstītu tūrisma infrastruktūru, paaugstinātu kvalitāti, popularizētu atpūtas un veselības uzlabošanas piedāvājumus stratēģiskajos tūrisma ārvalstu tirgos. Jūrmalas pilsēta – kā lielākais kūrorts Baltijas jūras piekrastē jau izsenis bijis kā labi atpazīstams kūrorts un iecienīts tuvāko valstu mērogā. Jūrmalas kūrortpilsēta ir pilsēta, kas piedāvā ļoti plašu tūrisma atpūtas piedāvājumu, dažādiem mērķu tirgiem, valstīm un galvenokārt visa gada garumā. Jūrmalas pilsēta piedāvā plašas SPA un kūrorta ārstniecības iespējas, aktīvā, dabas, konferenču un kultūras tūrisma piedāvājumu. Piedalīšanās tūrisma izstādēs ārvalstīs ir iespēja prezentēt Jūrmalas pilsētu to valstu iedzīvotājiem, kuriem ir interese apmeklēt Latviju un Jūrmalu, kā arī tikties ar jau zināmiem un jauniem tūrisma profesionāļiem un žurnālistiem attiecīgās valstīs un vienoties par turpmāko sadarbību uz nākotni. Dalība ārvalstu izstādēs popularizē ne tikai Jūrmalas pilsētas tēlu, bet arī visu Latvijas tūrisma tēlu. Dalība šāda mēroga tūrisma izstādēs sniedz iespēju piesaistīt jaunus potenciālos viesus Latvijai un Jūrmalas pilsētai – kā galamērķim.

Подробнее...

LVRA aicina piedalīties seminārā
"Vai esam gatavi zaļai prezidentūrai"


Esiet laipni gaidīti piedalīties seminārā "Vai esam gatavi zaļai prezidentūrai", kas notiks šī gada 01.decembrī, viesnīcā "Radisson Blu Rīdzene Hotel" (Reimersa iela 1, Rīga).Šajā 3 stundu seminārā mēs izzināsim iespējas naktsmītnēm un ēdināšanas uzņēmumiem īstenot praktiskas, ekonomiski efektīvas zaļās iniciatīvas gan Prezidentūras laikā, gan vēlāk, tādējādi stiprinot Latvijas tūrisma nozares tēlu un piepildot mūsu prasīgāko klientu vēlmes.
Sīkāku informāciju, t.sk. semināra darba kārtību un pieteikuma anketu, lūdzu, skatīt: 
https://eupres2015.eventbrite.com

Latvijas vēstniecība rīko vakara pieņemšana
“Atklāj Latviju 2015 - Biznesa pasakums”
 

6.novembrī Latvijas Republikas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē norisinājās vakara pieņemšana “Atklāj Latviju 2015 - Biznesa pasakums” par godu Latvijas tūrisma nozares delegācijai Lielbritānijā. Pasākumu kopīgi rīkoja Latvijas vēstniecība un Latvijas Lielbritānijas Tirdzniecības Palāta Apvienotajā Karalistē, ar atbalstu no Latvijas Viesnīcu un restorānu Asociācija, Tūrisma Attīstības Valsts Aģentūra, Londonas Latviešu deju grupa, Harday’s Ice Cream un Vanilla Events. Pasākums tika veltīts darījumu tūrisma iespējām Latvijā un pasākumiem 2015.gadā, kad Latvija būs prezidējošā valsts ES Padomē.

Подробнее...

Rīga, 2014. gada 06. novembrī

Atpūtnieku un tūristu nodeva Rīgā nebūs

 Šodien, 06. novembrī, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) ir saņēmusi Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) vēstuli, kas apliecina - “ņemot vērā ekonomiskās situācijas attīstību Krievijā un tās ietekmi uz tūrisma nozares attīstību Rīgā....Rīgas domes saistošo noteikumu “Par pašvaldības nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu Rīgā” projekta virzīšana apstiprināšanai Rīgas domē ir atlikta uz nenoteiktu laiku.”

Jautājums par pašvaldības nodevas ieviešanu LVRA darba kārtībā bija kopš šī gada marta; vairākās tikšanās reizēs un sarakstē tika diskutēts par nodevas apmēru un tās lomu turpmākajā tūristu piesaistē, taču apkopotā informācija par tūristu statistiku augusta otrajā pusē un septembrī parādīja apkalpoto tūristu skaita un vidējā noslogojuma samazinājumu  par 3 % Rīgā un 12% Latvijā, ko ir veicinājuši galvenokārt ar ekonomisko situāciju saistīties apstākļi Krievijā.  Ņemot vērā Krievijas tūristu tirgus nozīmīgo lomu mūsu tūrisma statistikā, iespējamo konkurentspējas zaudēšanu reģionā un neziņu par situāciju jau 2015.gada otrajā pusē un 2016.gadā, bija galvenie faktori, kas mudināja LVRA lūgt atcelt atpūtnieku un tūristu nodevas ieviešanu uz nenoteiktu laiku.

Vienlaikus jāatzīmē arī starptautiskā prakse, ka pilsētas atsakās no ieviestajām tūristu nodevām, tāpat ir vairākas pilsētas Vācijā, kur notiek tiesvedība vai ir jau pieņemts naktsmītnēm labvēlīgs lēmums atzīstot pilsētu piemērotās tūristu nodevas ar nelikumīgām.


Pielikumā:
- skatīt no RTAB saņemto vēstuli;
- LVRA beidzamo nosūtīto vēstuli.


Papildus informācijai, lūdzam sazināties, zvanot – 67014131 vai 29484738 vai info@hotel.lv
Latvianlv-LVRussianEnglish (UK)
GMO
Специальные предложения