live riga

LVRA aicina piedalīties seminārā
"Vai esam gatavi zaļai prezidentūrai"


Esiet laipni gaidīti piedalīties seminārā "Vai esam gatavi zaļai prezidentūrai", kas notiks šī gada 01.decembrī, viesnīcā "Radisson Blu Rīdzene Hotel" (Reimersa iela 1, Rīga).Šajā 3 stundu seminārā mēs izzināsim iespējas naktsmītnēm un ēdināšanas uzņēmumiem īstenot praktiskas, ekonomiski efektīvas zaļās iniciatīvas gan Prezidentūras laikā, gan vēlāk, tādējādi stiprinot Latvijas tūrisma nozares tēlu un piepildot mūsu prasīgāko klientu vēlmes.
Sīkāku informāciju, t.sk. semināra darba kārtību un pieteikuma anketu, lūdzu, skatīt: 
https://eupres2015.eventbrite.com

Latvijas vēstniecība rīko vakara pieņemšana
“Atklāj Latviju 2015 - Biznesa pasakums”
 

6.novembrī Latvijas Republikas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē norisinājās vakara pieņemšana “Atklāj Latviju 2015 - Biznesa pasakums” par godu Latvijas tūrisma nozares delegācijai Lielbritānijā. Pasākumu kopīgi rīkoja Latvijas vēstniecība un Latvijas Lielbritānijas Tirdzniecības Palāta Apvienotajā Karalistē, ar atbalstu no Latvijas Viesnīcu un restorānu Asociācija, Tūrisma Attīstības Valsts Aģentūra, Londonas Latviešu deju grupa, Harday’s Ice Cream un Vanilla Events. Pasākums tika veltīts darījumu tūrisma iespējām Latvijā un pasākumiem 2015.gadā, kad Latvija būs prezidējošā valsts ES Padomē.

Подробнее...

Rīga, 2014. gada 06. novembrī

Atpūtnieku un tūristu nodeva Rīgā nebūs

 Šodien, 06. novembrī, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) ir saņēmusi Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) vēstuli, kas apliecina - “ņemot vērā ekonomiskās situācijas attīstību Krievijā un tās ietekmi uz tūrisma nozares attīstību Rīgā....Rīgas domes saistošo noteikumu “Par pašvaldības nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu Rīgā” projekta virzīšana apstiprināšanai Rīgas domē ir atlikta uz nenoteiktu laiku.”

Jautājums par pašvaldības nodevas ieviešanu LVRA darba kārtībā bija kopš šī gada marta; vairākās tikšanās reizēs un sarakstē tika diskutēts par nodevas apmēru un tās lomu turpmākajā tūristu piesaistē, taču apkopotā informācija par tūristu statistiku augusta otrajā pusē un septembrī parādīja apkalpoto tūristu skaita un vidējā noslogojuma samazinājumu  par 3 % Rīgā un 12% Latvijā, ko ir veicinājuši galvenokārt ar ekonomisko situāciju saistīties apstākļi Krievijā.  Ņemot vērā Krievijas tūristu tirgus nozīmīgo lomu mūsu tūrisma statistikā, iespējamo konkurentspējas zaudēšanu reģionā un neziņu par situāciju jau 2015.gada otrajā pusē un 2016.gadā, bija galvenie faktori, kas mudināja LVRA lūgt atcelt atpūtnieku un tūristu nodevas ieviešanu uz nenoteiktu laiku.

Vienlaikus jāatzīmē arī starptautiskā prakse, ka pilsētas atsakās no ieviestajām tūristu nodevām, tāpat ir vairākas pilsētas Vācijā, kur notiek tiesvedība vai ir jau pieņemts naktsmītnēm labvēlīgs lēmums atzīstot pilsētu piemērotās tūristu nodevas ar nelikumīgām.


Pielikumā:
- skatīt no RTAB saņemto vēstuli;
- LVRA beidzamo nosūtīto vēstuli.


Papildus informācijai, lūdzam sazināties, zvanot – 67014131 vai 29484738 vai info@hotel.lv

HOTREC raises strong concerns about the shadow tourist accommodation market and calls for a level playing field

Brussels, 28 October 2014 – On the occasion of its 69th General Assembly, the members of HOTREC, the trade association of the European hospitality industry, debated about the drawbacks of the shadow hospitality economy and adopted a position paper calling for a level playing field on the tourist accommodation market.

HOTREC has been monitoring with concern the rapid market development of online platforms providing private accommodation to tourists as well as the growing number of listed properties; both of which often developing in an uncontrolled way. Such developments pose questions in relation to matters relevant to the whole society in Europe. Cities are reporting problems of housing, as many properties are withdrawn from the market to the benefit of renting them out short term. Residential areas are often disturbed, which already lead to demonstrations against tourists in neighbourhoods.

Подробнее...

Rīga, 2014.gada 20. oktobrī

 

Eiropas valstu viesmīlības nozares līderi tiekas Rīgā

  

Šī gada 16. un 17. oktobrī Rīgā notika HOTREC (Asociācija “Viesnīcas, restorāni un kafejnīcas Eiropā”) 69. Ģenerālā Asambleja, kas vienkopus pulcēja gandrīz simts viesmīlības nozares līderus no 23 Eiropas valstīm.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijai (LVRA), kā 69. Ģenerālās Asamblejas organizatoram, bija liels gods un iespēja apliecināt kolēģiem Latvijas mūsu viesmīlības uzņēmumu augsto profesionalitāti un viesmīlību.

Подробнее...

Latvianlv-LVRussianEnglish (UK)
GMO
Специальные предложения